Bizi Arayın
0 282 651 18 46
Çalışma Saati
7/24

Havuz Kimyasaları

Dezenfektanlar, pH Ayarlayıcılar, Yosun gidericiler, çöktürücüler ve diğer yardımcı havuz kimyasallarını temin etmekteyiz.

Yüzme havuzu kimyasalları denildiğinde ilk akla gelen kimyasal klor olmaktadır. Fakat yüzme havuzunun daha temiz bir hale getirilmesi için birçok farklı yüzme havuzu kimyasalı kullanılmaktadır. pH düşürücü, yosun önleyici, çöktürücü, parlatıcı, ayak dezenfektanı bu kimyasallar arasında ilk sırada gelenler olurken; bunların yanı sıra yüzey temizleyici, iyon tutucu ve kış bakım kimyasalları da kullanılan diğer kimyasallar olarak öne çıkmaktadır.

Ne işe yarar ?

Yüzme havuzu kimyasalları; havuzla ilgili birçok noktada kullanılmak zorundadır. Temel amaç havuzun temiz ve sağlıklı kalmasıdır. Bunun yanı sıra; havuzun yapı itibarıyla problemle karşı karşıya kalmaması, suyun insan sağlığına zararlı bir hale gelmesinin önüne geçilmesi, su renginin korunması, yosunlaşma gibi su kaynaklı sorunlara meydan verilmemesi gibi sebeplerle kullanılmaktadır.

Havuz suyunun sahip olması gerektiği standart değerler bulunmaktadır. Bu değerler Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş ve açıklanmış olan sabit değerler olarak dikkat çekmektedir.

Su, mikroorganizmalar için muhteşem bir ortam olduğu için; suyun bu mikroorganizmalardan korunması için de yüzme havuzu kimyasallarına ihtiyaç duyulmaktadır.